Blogi

Koolibri

01.09.2018 

Koolibri joonistamine oli juba enne plaanis, kuid nüüd, mil teeme koostööd kirjastus Koolibriga, oli just sobiv aeg see lind pildile püüda :) Raamatusse läheb see ka. Praegu käib raamatu küljendamine, nii et töö käib.

Otsisin vanasõna, mis selle väikse linnuga sobida võiks ja leidsin ideaalse - Väike on kaunis. Nii lühikest vanasõna meil sarjas ei olegi (peale "Aeg on raha") - nii et sobib selle tillukese lendajaga ideaalselt. 

Pean lisama ka mõned faktid koolibri kohta, sest kuulasin hiljuti järjejuttu "Imelised linnud" (J. Robbins), kus räägiti ka koolibridest:

- Euroopa maadeavastajad nimetasid neid Lõuna-Ameerika džungites lendavaid küütlevaid linde "Hoias Maladoras" ehk "Lendavad Kalliskivid". Nimelt on neil pigmendi asemel sulgedes kristallisarnased rakud, mis panevad koolibri sulestiku päikesekiiri murdes sädelema. 

- Maailma väikseim on habekoolibri, kes kaalub vaid 2 grammi (umbes nagu 2 kirjaklambrit) ja suurim suur koolibri, kelle kaaluks on 20 grammi.

- Koolibri teeb süües, tuules liikuva õiega samas rütmis liikudes 90 - 100 tiivalööki - pange nüüd tähele - sekundis. Võrdlusena näiteks tuvi teeb 9 - 10 tiivalööki sekundis.

- Koolibri süda on hernetera suurune ja lööb 1260 korda minutis.

Nii et need sädelevad kalliskivilinnud on tõelised energiakogumid - ilu ja jõu kehastused. Inspiratsiooniks kasutasin muidugi imelisi fotosid koolibridest ...

... ja art deco stiilis riietatud daame.

Järgneb ka koolibri pildi valmimise jada.

Toitu pakkuvaks õieks valisin muidugi hibiskuse.

Väike art deco kaelaehe ...

... muutus pitskraeks ning ...

... juukseid ehtinud sulg kadus, jäid vaid vesilokid.

Kommentaarid:

Hetkel andmed puuduvad.

Lisa kommentaar


Kood
Uuenda kontrollkoodi

Olivia Lipartia, info@offiart.com