Filmid

Taarka (2007)

„Taarka“ juures töötamine on mul siiani väga südames. Lugu räägib setu lauluemast ja kuna ka mina olen setu verd, siis loomulikult ei jätnud see lugu mind külmaks. Pealegi toimusid võtted minu kodukohale nii lähedal.

Enne võtete algust uurisime muuseumites ja arhiivides vanu fotosid setu rahvariiete kohta. Ning siis läksime Setumaale filmi jaoks kostüüme (rahvarõivaid) otsima. Meid aitasid nii muuseumid kui ka kohalikud inimesed. Mõned ilusad rahvariided saime laenuks ka minu sugulastelt. Üks rõivakomplekt oli mu enda vanavanaema särgist, pihikseelikust, põllest ja vööst koosnev. Kostüümikunstnikuga koos valisime just minu vanavanaema vöö peategelase Taarka vööks. Nii et ka tükike minu suguvõsa mälestusest sai filmilindile jäädvustatud.

„Taarka“ andis mulle kogemuse, kuidas käivad asjad suure filmi juures. Muidugi Eesti mõistes suure. Aga ikkagi. Olin kostüümikunstniku assistent ja kui toimus massistseen, siis oli vaja päeva jooksul riidesse panna ja pärast riietest vabastada mitukümmend inimest. Massisteenis osalesid sajad tegelased. Suur mure oli see, et keegi kogemata mõne kostüümi või rekvisiidiga minema ei jalutaks. Sest võttepäevad olid pikad ja kurnavad – inimesed pidid kaua ühes kohas seisma ja loomulikult oli võtte lõpus suurim soov kohe koju saada.

Võtteperioodi ajal õppisin ära jalarättide sidumise ja pastelde kinnitamise kunsti. Mitmed vanad memmed ja taadid jagasid minuga oma kogemusi. Ja küll need olid alles erinevad kogemused. Kuid lõpuks leidsin kuldse kesktee ja omandasin selle töö juures juba teatud vilumuse ; )

1 2 Järgmine » Leitud: 14 tulemit | Kuvab 1-12 tulemit
1 2 Järgmine » Leitud: 14 tulemit | Kuvab 1-12 tulemit

Olivia Lipartia, info@offiart.com