Filmid

Võõras (2006)

Film „Võõras“ oli esimene täispikk mängufilm, mille tegemises osalesin. Võtteperiood kestis täpselt kuu aega ning möödus tempokalt. Meil oli väga tore meeskond – igati toimiv ja lõbus. Suhtlus toimus enamasti inglise keeles, sest koos oli palju erinevast rahvusest inimesi: enamus eestlased, aga ka venelane, inglane, prantslane, sakslane ja mitmed lätlased. Sulandusime juba paari esimese päeva jooksul nii ühtseks seltskonnaks, et tundus nagu oleksime ammu koos töötanud. Filmi tegevus toimub enamasti öösel ja seetõttu algas meie „võttepäev“ tavaliselt kell 9 õhtul ja lõppes 4 paiku hommikul, kui päike tõusma hakkas. Siis paar tundi und ja hakkasime valmistuma uueks võtteks.

Minu ja teise kunstniku Eva-Maria Gramakovski töö seisnes näitlejatele vastava välimuse andmises ja võtteplatsil sobiva meeleolu loomises. Seetõttu kandsime endaga kaasas hunnikut riideid, aksessuaare ja rekvisiite. Töö filmi juures on täis ootamatusi ja ikka tuli ette, et võttegraafikut veidi muudeti, siis pidime Evaga valvsad olema, et meil kõik vajalikud asjad olemas oleks. Ja kui veel ei olnud, siis kammisime päeval poode, et ööseks tarvilik varustus kokku koguda. Kuna film on must-valge, siis pidime oma valikute juures ka seda arvestama. Me ei saanud mängida värviga, küll aga kontrastiga.

Kuna suhtlus võttegrupi liikmete vahel oli tihe, siis õppisime nii üksteist tundma, kui ka üksteise tööst paremini aru saama. Näiteks sain teada, et helimees eelistaks näitlejate rõivastes naturaalseid materjale sünteetilistele. Sest väiksed mikrofonid, mis tegelaste riiete alla kinnitatakse, püüavad kinni kõik kunstmaterjali sahinad. Puuvill ja linane riie on „vaiksemad“ kangad.

Selle filmiga seoses on mul ainult positiivsed emotsioonid!

Olivia Lipartia, info@offiart.com