Blogi

Eelmine » 1 2 3 4 5 6 Järgmine » Leitud: 224 tulemit | Kuvab 31-60 tulemit
Atom RSS

Mika 1. sünnipäev

25.06.2018

Eile oli meie tütrekese 1. sünnipäev. See oli minu elus esmakordselt kõige pidulikum ja muinasjutulisem Jaanipäev. Tundus, et kõik lõkked süüdatakse tema auks ja kui napiöises metsas tõesti puhkevad sõnajalaõied, siis just Mikale. Selgus, et me tähistasime kaks päeva, kuna Mika sündis Jaaniööl kell 01:21, siis tundus, et pidu võib alata juba 23. juuni õhtul. Meiega olid veel Helgi ja Varpo. 24. juunil sõitsime piknikule Kloogaranda, kus menüüs olid Tarieli valmistatud maitsvad šašlõki-wrapid ja õhtul kodus toorjuustu tort maasikatega :) Oli selline rahulik ja armas olemine. 

Joonistasin Mikale sünnipäevaks pildi, mõeldes jaaniööle ja põlisameeriklastele, kellelt tema nimi pärineb ning kus see tähendab "arukat pesukaru". Kallis Mika, olgu Sinu teekond siin, suures maailma, ilus, põnev, armastust täis ja valgustagu seda alati soe tuli. Armastame Sind! Ikka hoogsalt edasi, armsake!

Lisa kommentaar

Mika maalimine

20.06.2018

10. juunil maalis Tallinna kunstinädala raames Peeter Krosmann Mikat. Peeter, minu endine kolleeg Kunstikoolist ja väga andekas maalija, hõikas FB-s välja, et maalib esimest inimest, kes sellele teatele reageerib, muidugi väikse tasu eest. Tarieli jõudis ja ma mõtlesin kohe, et minu asemel (Tarieli pani mind kirja), võiks Peetri modelliks olla hoopis Mika.

Nii juhtuski, et pühapäeval tervitasin Vabaduse väljakul Peetrit, Mika süles. See on kunstnikule muidugi väljakutse - rahulikult paigal püsiva täiskasvanu asemel aktiivset väikelast kujutada. Kuid Peeter võttis selle väljakutse rahulikult vastu ja asus maalima.

Maalimiseks oli kaks tundi aega - pool sellest istus Mika minu, teise poole Tarieli süles. Ja ka Tarieli sai foonina ja "suurusmõõdikuna" Mika selja taha maalitud :)

Mika püsis isegi päris rahulik. Tal oli palju, mida vaadata. Nimelt oli ta ise möödujatele väga huvipakkuv. Inimesed jäid seisma, vaatasid, pidlistasid ja filmisid. Õhtul AK-d vaadates nägime, et Mika jõudis ka uudistesse. Üritusest oli lugu tehtud ja meie numpsik säras ekraanil. Lahe, et enne 1-aastaseks saamist ületas ta juba uudiskünnise ;)

Tegelikult on Mika telega päris tuttav juba looteeast peale - ma olin 2,5 kuud rase, kui ma koos temaga Terevisoonis esinesin ;)

 

Maal Mikast sai väga lahe ja sarnane ka meie lapsukesega. Suur-suur aitäh veelkord, Peeter!

Lisa kommentaar

Meie vanasõna piltidest ilmub raamat

12.06.2018

Juhuuu - üks suur unistus saab sel aastal teoks - meie vanasõna piltidest tehakse raamat! Kirjastus Koolibri annab selle välja. Eriti põnev on, et pildid on valmis enne tekste - nii et raamat on illustreeritud enne, kui kirjutatud. Midagi uut minu, kui illustraatori jaoks ;) Raamatusse peaks minema 20 pilti, iga juures oma lugu. Just praegu kirjutab üks andekas ja tuntud Eesti kirjanik (jäägu tema nimi praegu veel saladuseks) neid jutte. Juba saime esimesi ka lugeda ja need on väga lahedad! 

Raamat peaks raamatupoodidesse jõudma jõuludeks. Olen juba ootusärevil, sest ma väga armastan kõiksugu raamatuid, nii kaua kui ennast mäletan, ning eks Mika kasvab ka selle raamatulembuse keskel :) Tarieli tutvustada jäägu muusika ;)

Lisa kommentaar

Täheke

18.05.2018

Maikuu Tähekese esikaanel on minu joonistus :) Nii hea meel! Maikuus on Täheke muidugi Emadepäeva-teemaline ja sellepärast sobiski jänkudega pilt kenasti. 

Joonistasin selle umbes aasta tagasi Mikale mõeldes. Ta ei olnud siis veel sündinudki. Mõelda vaid ... ja nüüd on juba nii suur ja tubli tüdruk! Varsti saab seda Tähekest ise lugeda ;)

Lisa kommentaar

Mai

01.05.2018

Lõpuks-lõpuks on ta käes - maikuu! Mu lemmik, sest just sel kuul kõik õitseb ja muudab värvi. Nii naudin seda - tervitan iga punga, lehekest ja lilleõit. Ja linnud laululavad ka kogu aeg. Hurraaa!!! Tere tulemast, armas mai!!!

Sirbi tänava ääres oleks nagu sinist värvi maha kallatud :)

Lisa kommentaar

Pärsia kass ...

20.04.2018

... Prince Charming on meie kassivõistluse võitja. Ja arvestades tema nime, leidsime talle ainuõige kuningliku vanasõna, mis on tegelikult prantsuse kuningas Louis XVIII ütlus -Täpsus on kuningate viisakus - Punctuality is the politeness of kings. Enne Louis XVIII valitsusaega võisid kuningad ilmuda kohtumistele kuidas juhtus, kuid tema nõudis täpsust. Kass, Prince Charming, on omaniku sõnutsi ka väga täpne oma söögi- ja uneaegade osas. 

Modell täies hiilguses. Foto: Jaan Meristo 

Ammu pole pildi saamislugu näidanud. Siin on kassipildi protsess:

Eriti nautisin kiisu silmade joonistamist. Need on nii lahedad - sügavad ja kuldsed ning muutsid pildi kohe elavaks.

Taustatooni otsustasin lõpuks siiski muuta, sest see mereroheline toob mu meelest kassi maheda karva paremini esile.

Siin ka tsitaadi autor Louis XVIII ise, kellelt kiisu rõivaste inspiratsioon saadud.

Kommentaarid (4)

Jaapani pika

28.03.2018

Hiljuti avastasin enda jaoks Jaapani vanasõnad. Need on väga kaunid ja visuaalsed. Soov oli joonistada üks geiša ja loomaks sobis ideaalselt Jaapani pika, keda eesti keeles kutsutakse viiksjäneseks. See loomake näebki välja nagu hiiresuurune jänes ;)

Selle pildi puhul läks mitu asja kenasti kokku. Nimelt on see meie Vanasõnade sarja 60. pilt, nii et tahtsin kujutada midagi erilist ning selline romantiline õite langemine tundus just õige. Kuigi vanasõna on nukker - A fallen blossom never returns to the branch ehk Langenud õis ei naase oksale - on see pilt juba FB-s meie fännide poolt hoogsalt heaks kiidetud. 

Ja teine asi, mis juhtus täitsa kogemata, kuid on seda kaunim. Kui lõpetasin pildi joonistamise, siis algas Jaapanis just Sakura ehk kirsside õitsemine. Nii et üks killuke maailmas läks jälle õigesse paika ja tekkis mõnus terviku tunne.

Saatsime pildi ka ühele oma kolleegile Jaapanis, kes vastas nii: "Thank you very much for sharing the beautiful picture! Sakura is now blooming in Tokio. We hope you can come to visit Japan during Sakura season :D Olivia is doing very good job on expessing the world of the Japanese proverb."

Ja nii ma lasengi selle 60. pildi lendu!

Lisa kommentaar

Varblased

26.03.2018

Kui kevad ei olnud veel nii käegakatsutav nagu praegu, oli mul suur igatsus joonistada varblasi. Talvel on need varprad pruunikuuelised linnukesed oma põõsas säutsumisega nii lohutavad. Kui me Tarieli, Mika ja Haikuga jalutame, siis olid modellid mul ka kogu aeg silme ees.

Ainult vanasõna leidmine varblastele oli keeruline. Tahtsin midagi uulitsapoistest, pisisulidest vms. Kuid ei leidnud sobivat, kuni avastasin sellise vanasõna - Paris is owned by early risers ehk Pariis kuulub varajastele ärkajatele. Muidugi on see Prantsusmaa vanasõna ja sobib Pariisi varblastele ideaalselt :)

Lisa kommentaar

Kiki Miki

04.03.2018

Tiigi ääres päike kiki miki

Küll ma olin alles väike kiki miki

Ja mu tunne oli hea kiki miki

Kooli minema ei pea kiki miki

Veebruari lõpus, siis kui Mika 7-kuuseks sai, pildistas meid imeline Meeli Küttim, kes muidu armastab koeri huvitavates kompositsioonides pildistada. Kuid meie perele tegi ta meeldiva erandi - aitäh veelkord, Meeli!  

Aasta parimaks lauluks oli just valitud Aropi "Kiki Miki" ja meil olid juba ette õiged riided valitud ;)

Peale Mika sündi hakkasid mu juuksed järjest tumedamaks värvuma. Nüüdseks on need juba täiesi süsimustaks värvunud ;) Emadus mõjub väga noorendavalt. 

 

Mika on mu parim treener ja meeldivaim igapäevane trenn. Tänu temale saan süüa mitu magustoitu päevas ning samas on minu suurusest 36 saanud suurus 34.

Ja meie kaks eraldi ka. 

Lisa kommentaar

Öökullilaps ...

28.02.2018

... on üks viimase aja populaarseim pilt. Tooteid selle pildiga küsitakse juba enne, kui me neid teha oleme jõudnud : ) See on muidugi nii tore! Pildi kauni värvi valis Tarieli, kes pakkus, et võiksime kasutada Pantone aasta värvi, milleks on seesama sügavlilla toon.

Vanasõna on pärit Kreekast: Wonder is the beginning of wisdom ehk Uudishimu on tarkuse alus.

Pidulikud lehvitused siin ka minu kallile emale, kellel on täna 60. juubel! 

Lisa kommentaar

Punane panda

22.02.2018

Selle pildiga alustasin juba enne Mika sündi, kuid vahepeal jäi pooleli. Nüüd võtsin uuesti käsile. Maias panda illustreerib Soome vanasõna - Life is uncertain so eat your dessert first, ehk - Elus pole miski kindel, seepärast söö esmalt magustoitu.

Kui Lucky Laikaga 2011 alustasime ja ma Vanasõnade sarja esimesed pildid joonistasin, hakkas mu nn maaliline stiil alles välja kujunema. Punase panda pildi puhul on eriti hästi näha, kuidas stiil on arenenud. Loomakarvade joonistamise tehnikat olen kõige enam arendanud, samuti detailide peenust. Arenguruumi on alati, kuid mul on hea meel, sellest, kuhu olen jõudnud ja ootan põnevusega milline saab olema näiteks sarja sajas pilt. Praegu olen umbes kuuekümnenda juures :)

Lisa kommentaar

Karakal

21.02.2018

Siit tulevad nüüd järgemööda mu 2018. aasta pildid. Esimene illustreerib Aafrika vanasõna - The wise traveler leaves his heart at home ehk - Tark rändur jätab oma südame koju. Ja muidugi sobis loomaks Aafrika kaslane - karakal. Pühendatud kõigile, kes on rännuteel :)

Lisa kommentaar

Kui Mika elaks Veenusel ...

04.02.2018

... siis oleks ta 3. veebruaril saanud juba 1-aastaseks. Astronoomias tugev onu Varpo andis meile vihje Mika ja naiseliku planeedi seosest.

Ilus mõelda sellel lumisel ja endassevaatamise kuul, meil, tähetolmust tulnutel.

Lisa kommentaar

Must-valged postkaardid

31.01.2018

Juba enne Mika sündi, varasuvel, valmis mul ka kolm must-valget postkaarti, kuid alles nüüd on mahti need ka siia ritta seada. Must-valged postkaardid on küll rohkem "turistikad", kuid nagu näeme tellimustest, ostavad neid ka eestlased, et oma välismaa sõpradele saata. Mulle meeldib see must-valge maailm vahelduseks värvide möllule hästi!

Trammipostkaart on mu eriline lemmik, sest tramm on nii muhe liiklusvahend ning lahe, et Tallinnal on nii pikk ajalugu selles vallas.

Lisa kommentaar

Täna on ...

30.01.2018

... mu blogi 7. sünnipäev : ) Tõesti uskumatult kui kiiresti see aeg on läinud ja samas tundub nagu oleksin bloginud juba igaviku.

Ilus on selle puhul jagada teiega Mika 5-kuuseks saamise fotosessiooni pilte. Vahepeal sai ta juba 7-kuuseks ja ka uus fotoshoot on meil juba seljataga. Nii et viimane aeg on neid eelmisi pilte vaadata, sest ta on juba nii palju muutunud.

Meid pildistas ilusas Home Arti keskkonnas meie armas Elina Sildre!

 

Kommentaarid (9)

Lambad

28.01.2018

Jõulude eel lõpetasin kibekiiresti jõulupilti. Sel korral oli vanasõnaks "Häid lambaid mahub palju ühte lauta". Muhe vanasõna, sest looma nimetus on selles juba olemas. Kuid lükkasin seda ikka edasi, kuna ei teadnud, kuidas suuri lambaid üksteise kõrvale paigutada, nii et pildil ka taust näha jääks. Lisaks muidugi suur töömaht tegelaste hulga tõttu. Siis tuli aga idee kujutada hoopis lambatallesid. 

Joonistamist oli tõesti palju. Kõik kuus lammast tuli ju ka korraliku villaga katta. Kuid häda ajab härja kaevu ja tänu sellele täiendasin end karvafaktuuri loomise alal. Leidsin netist mõned head nipid, kuidas kiiremini pehme karva muljet luua.

Väike ülevaade pildi valmimisest:

Valmis pilt.

Lisa kommentaar

2017 - Mika aasta

03.01.2018

Teen siin vahepeal ka väikse kokkuvõtte 2017. aastast. Kui aastasse 2016 mahtus palju erinevaid asju, siis 2017 oli kindlasti Mika aasta. Tema on täitnud suure osa meie 2017. aastast - tema ootamine, saabumine ja tema eest hoolitsemine. Kuid koos Mikaga muutusime me üllatuslikult tublimaks. Sest Lucky Laika tööd-tegemised olid ju ikka vaja ära teha ja mõeldes tulevikule ehk veidi rohkemgi. Ühesõnaga - meie armas tütreke innustab meid!

Aastavahetus oli eriline, sest muidugi mõtlesime, et järgmisel aastavahetusel oleme juba kolmekesi :)

Jaanuaris aitas Tarieli remondimehel kibekiiresti Helgi (Tarieli ema) uues korteris remonti lõpetada, sest meie Tartu korter oli müüdud ja Helgil oli vaja ruttu Tallinna kolida. Jaanuari keskel koliski ta sisse. Me kõik oleme väga rahul - saame üksteist abistada.

Veebruaris järtkas Tarieli remondilainel - ta värvis minu toa seinad heledaks. 

Iga nädala ja kuuga oli Mikat järjest rohkem näha : ) Kuigi võtsin kogu rasedusega juurde vaid 10 kg ja kõht ei paistnud varakevadel jope alt väljagi. 

2017. aasta kevad oli eriti jahe ja puud hakkasid lehte minema alles mai keskel. Nii et juba väga ootasin seda magusrohelist värvi. Eriti sellepärast, et saaksime oma lapseootuse fotoshooti ära teha. Mai lõpus see õnnestuski - Elina Sildre tegi jälle nii lahedad pildid meist.

Ja siis - 24. juuni öösel kell 01:21 - Mika saabuski. Olime enne nalja teinud, et no nagunii sünnib ta jaanipäeval ja ise seda mitte uskunud, kuid just nii läkski ; ) Nüüd on meil selle üle vaid hea meel, sest jaaniöö on edaspidi alati nii eriline ja kõik lõkked ning sõnajalaõied süttivad Mika auks!

Ja sellest, Mika sünnihetkest peale, on meie aasta käinud hoopis uues rütmis. Ühtpidi on aeg läinud lennates, teisalt tahaks, et see läheks veel kiiremini. Aeg on üldse omandanud uue tähenduse - ma väärtustan iga hetke nüüd palju rohkem. Iga Mika kasvamise hetke ja samas oma aja hetke, mil teen tööd või kirjutan kasvõi näiteks seda postitust. Ikka siis, kui ta magab. Õnneks on meil Helgi, kes on alati valmis meid abistama.

Meie peres on juba ka mitu lahedat traditsiooni. Igal kuul tähistame erineva maa toiduga Mika minisünnipäeva ...

... ja igal nädalal teeme ühe perepildi : )

Kui Mika oli kolmenädalane, siis jõudsin esmakordselt joonistamiseni.

Kui Mika oli kolmekuune, jäin temaga esimest korda üheks nädalaks kahekesi. Tarieli oli Lucky Laikaga Soomes messil. Kõik sujus meil mõlemal kenasti, kuid siis sain eriti hästi aru, kui hea on see, et me mõlemad kodus töötame ja Mikat vaheldumisi hoiame.

Mõned kokkuvõtvad numbrid ka 2017. aastast (Foto ülal: Elina Sildre):

- Juurde võetud 10 kg, alla võetud 11 kg :)

- Kätesse tulnud jõudu kandmaks 7-8 kg mitmeid tunde päevas

- Pilte Lucky Laikale 12 tk

- Pilte Lucky Son of a Bitchile 4 tk

- Joonistustunde kokku 333 (võrdluseks 2015 - 490 tundi ja 2016 - 550 tundi). 

Juhuuu, ja nüüd hooga uude 2018. aastasse! 

Lisa kommentaar

Juba teist aastat ...

28.12.2017

... järjest valis Eesti Rahvusraamatukogu oma tarbekunsti jõulumüügi reklaamiks meie pildi. Seekord lendasid plakatile punakõhulised leevikesed, eelmisel aastal olid põhjapõdrad :)

Lahe on oma pilti linnaruumis näha, aitäh Kaisale foto eest! 

Lisa kommentaar

Mika esimesed jõulud ja jõuluehted

21.12.2017

Jõulud on üks meie lemmikaegu aastas - meil Tarieliga ei saa kunagi jõululauludest, jõulufilmidest, glögist ja piparkookidest küllalt. Ja veel see sära ja imeline rahulik-pidulik tunne, mis õhus hõljub. 

Selle aasta jõulud on meile veel topelterilised, sest need on Mika esimesed jõulud ja samas meil valmisid Lucky Laika esimesed jõuluehted. Tarielil tuli idee toota kärgapist kuuseehteid. Mulle see mõte meeldis ja nii me tootma asusumegi. Kuid ma ei kujutanud ettegi kui lahedad need tulevad! 

Tarieli tegi nii ilusad pildid ka ehetest!

Neil kuuseehetel on lisaks ilule mitu plussi - nad on kerged ning kassi- ja lapsekindlad, sest papp ei purune kukkudes ; )

Siin on vaid mõned kujundused - kokku tegime 15 erineva pildiga. 

Meie kuuseehted said nii popiks, et tuli tellida lisapartii! Ja Smart Kindlustus tellis endale firmakingituseks veel eraldi partii - öökulliga ehteid, sest nende logol on just kull :) 

Lisa kommentaar

Tequila

18.12.2017

Lõpuks-lõpuks lisandub ka kolmas koervõistluse võidukoer - Tequila - siia pildigaleriisse. Kuigi pilt on juba ammu valmis ja isegi meie Kahe aasta kalendri kaante vahele jõudnud. Perenaine kirjeldas Tequilat (nagu ka ta nimi ütleb) kui äkilist ja iseloomuga koerapreilit, seetõttu valisime talle Ameerika vanasõna - Pulmatort on kõige ohtlikum toit ...

... ja Tequila omanik ütles, et see olek on tema koera moodi küll. 

Inspiratsiooniks kasutasin 20ndate stiilis pulmapilte.

Lisa kommentaar

Eric

17.10.2017

Koeravõistluse teiseks võitjaks oli vahva corgipoiss Eric. Kui tema fotot nägime, siis ei saanud seda naeratamata vaadata :) Ja vanasõna valimine läks ka kuidagi loomulikult. Omanik kirjutas, et Ericule meeldib väga süüa. Seega - Tühi kõht on parim kokk - sobis ideaalselt.

Tarieli kahe koera ja ühe hot dogiga ;) 

Eric oma pildiga.

 

Lisa kommentaar

Lola ja Pepe

10.10.2017

Nüüd siis ka veidi piltitest, mis mul vahepeal valminud on. Meie kevadise koeravõistluse piltide joonistamine venis eriti pikaks, sest juuni lõpus sündis Mika. Lola ja Pepe pildiga alustasin tegelikult juba 30. mail, kuid valmis sai see mul alles 29. juuli : D Nii et kaks kuud võttis aega. Tunde kulus 33, kuid imselt just suurte pauside tõttu, mis tööpäevade vahele jäid. 

Koeravõitluse esimesed võitjad on prantsuse buldogid Lola ja Pepe, kes teevad kõike koos ja seetõttu valisime ka armastusega seotud Rootsi vanasõna - Elu ilma armastuseta on nagu aasta ilma suveta. Meie, põhjamaa inimesed, mõistame seda vanasõna eriti hästi : )

Sellised on Lola ja Pepe päriselus - ülilahedad numpsikud!

Pilt on minu jaoks eriline, sest see oli esimene, mis valmis koos Mikaga (ta magas vahel mu kõrval korvis või süles, kui seda joonistasin).

Käisime lõuendit ka õitsvate kibuvitsade taustal pildistamas. Seda pilti vaadates on mul nii suvine tunne. Selline tunne nagu aeg peatub sellel pehmel suvekuul ja ma loen lõputult Astrid Lindgreni raamatuid. Just suviti tekib mul soov lasteraamatuid lugeda. Nüüd Mikaga saab see tunne aastaringseks - juba nii ootan, et saaks talle kõiki neid lemmikraamatuid ette lugeda.

Lisan ka talvise pildi Lolast ja Pepest enda lõuendiga ...

... ja suvise pildi endast lõuendiga.

Lisa kommentaar

Katsikud

03.10.2017

Vahepeal on Mika juba 3-kuuseks saanud ning terve september (ja ilmselt ka oktoober), möödus meil katsikute tähe all. Mikat tuldi vaatama nii kaugelt kui lähedalt, käisid sugulased ja sõbrad. Nii tore tunne on, kui sinu last uudistatakse ja imetletakse. See annab nii palju energiat. 

Kõik on roosa ja pitsivahuline, ka šampus, milles Mika varbaid niisutada ; ) On tunne nagu käiksid head haldjad meie lapsele kõike paremat eluks kaasa soovimas. See on nii tähtis ja eriline tunne. Oleme õnnelikud ja tänulikud!

 

Lisa kommentaar

Esimest korda näitusel

19.08.2017

Täna oli ajalooline päev, sest käisime Mikaga esimest korda näitusel Maarjamäe lossi aidahoones vaatamas "Soome 100 asja"! Hea ja eriline tunne oli. Kui kassatädi juurde astusime, siis ma naljaviluks ütlesin: "Tere! Meil on siin kaks täiskasvanut ja üks beebi!"

Ja minu üllatuseks vastas kassatädi: "No aga siis on teil ju pere! Ja tuleb perepilet." Hakkasime kõik naerma ja me rääkisime ka sellest, et beebi esmakordne näitusekülastus. Tädi ütles, et siis on see küll pidulik sündmus. Oli tõesti. Ja esmakordselt elus ostsime perepileti. Kuigi me enne Mikat tundsime end ka Tarieliga kahekesi olles igati perena, siis nüüd lõpuks oleme seda ka teiste inimeste jaoks : )

Näitus oli muidu tore, kuigi väljapanek vb veidi igav ja tekste vähe eksponaatide juures (ise pidi raamatust juurde lugema). Kuid oli ka mõni põnev fakt. Näiteks kuidas said Fiskarsi käärid endale oranzi värvi - tootmisliinil olnud Fiskarsi mahlapressist oli vormi jäänud oranzi värvi. Nii et kogemata ; )

 

Olid ka mõned ammused lemmikud. Näiteks muumitroll ...

... ja Aalto tuntud vaasi puust vorm.

Maarjamäe lossi muuseumikompleks tehakse ilusti korda ja avatakse vist järgmisel aastal (ka sealne filmimuuseum). Hoov nägi juba väga kena välja, nii et siia on põhjust kindlasti tagasi tulla.

Õhtul kodus vaatasime "Meie lugu" Bruce Willise ja Michelle Pfeifferiga ning sõime pitsat. Täiuslik laupäev!

Lisa kommentaar

Mika

03.08.2017

Vaikselt hakkan oma igapäevasesse elu- ja töörütmi naasma. Nii tore on kõiki neid asju jälle nagu esmakordselt teha - joonistada, tooteid sorteerida, blogi kirjutada, filme vaadata. Umbes kolm nädalat oli rütm hoopis teistsugune ja me kohanesime uue elukorraldusega. 

Jaaniööl, 24. juunil, sündis Mika Lipartia - meie ilus ja üliarmas tütar. Kõik läks kenasti ja Mika on väga tubli laps - sööb ja magab hästi. Meie leiame end vahel lihtsalt teda imetlemas ning palju on olnud selliseid aja peatumise hetki. 

Sellel pildil on Mika ühe nädala vanune.Nimi "Mika" oli meil juba enne ta sündi valitud. Mind inspireeris Kaido Kama poja nimi - Majjai, mis tähendab võro keeles kobrast. Kuid mulle tundus see indiaani nimena ning just seetõttu hakkasin netist põlisameeriklaste nimesid otsima. Leidsin igasuguseid imelikke ja naljakate tähendustega, kuid korraga märkasin Sioux hõimude nime "Mika" - intelligentne pesukaru või väike tark pesukaru. Naersime Tarieliga, kuid õhtul Trad.Attacki kontserdil olles rääksime ja tunnetasime ning kontserdi lõpus oli selge, et just "Mika" ongi kõige õigem nimi meie tütrekesele.

Tarieli tegi hiljem põhjaliku uurimistöö selle nime kohta ja leidis, et see on ka popp Jaapani tüdrukunimi (kusjuures mõlemas maailma paigas on nimi ise sündinud, pole millestki tuletatud). Jaapanis on nimel isegi kaks tähendust "Noor kuu" või "Ilus lõhn".

Mika on nüüd ühe kuu ja kahe nädala vanune. See kimonodega fotosessioon ongi tema esimesel minisünnipäeval tehtud, et tähistada ka tema nime päritolu.

 

Lisa kommentaar

Nurme ja Lucky Laika seebid ning huulepalsamid

04.05.2017

Selle aasta alguses saime kokku Nurme Looduskosmeetika juhataja Marit Tiitsiga ja arutasime kohvitassi juures, kas me võiks äkki koostööd teha.

Meil Tarieliga oli juba ammu mõte, et tahaks Lucky Laika Vanasõna piltidega seepe teha. Nii vahva oleks ju porgandiseep jänku pildiga karbis või tõrvaseep, mille karbil on siil. Kui siiani polnud see idee teostunud, siis sellest kohvikukohtumisest peale läks kõik väga kiiresti ja sujuvalt, mis on äris niiii tore ja hea tunne!

Maritile meie pildid meeldisid ning ta valis koos oma inimestega välja 8 pilti seebikarpide ja 3 pilti huulepalsamite jaoks. Ning litsentsi alusel valminud seebid ja huulepalsamid olid justkui võluväel juba aprilli alguses valmis : ) 

Iga karbi peal on lisaks tooteinfole kirjas ka vastava pildi kohta käiv vanasõna.

Oleme selle sujuva koostöö üle väga õnnelikud ning on ikka eriline tunne küll, kui pesed käsi omaenda seebiga :D

Käsitööseebid nendes erinevates karpides on küll kõik sama koostisega, kuid see-eest väga mõnusad ja hea lõhnaga. Need on naturaalse kollase tooniga porgandiseebid, mille sees rikkalikult A- ja E-vitamiini ning mis lõhnavad magusa tsitruse järgi. 

Huulepalsam on valmistatud avokaadovõi ja avokaadoõli baasil ning sellele annab lõhna ja huultele kerge õhetuse rohemünt. 

Lisa kommentaar

Jänesed

09.04.2017

See kevadine jänkupilt on inspireeritud mu tütreootusest. Tuli selline tunne, et tahaks joonistada midagi ema-tütre teemal ning ka kevad sobis ideaalselt sellesse valemisse. Vanasõnaks mu meelest väga-väga ilus Vene vanasõna - It is never winter in the land of hope, eesti keeles - Lootuste maal talve ei ole.

See pilt pidi olema eriline veel selle poolest, et on Lucky Laika Vanasõnade sarja 50nes pilt. Kuid kogemata lugesin valesti ja 50ndaks pildiks osutus hoopis kõrberebane (vt allpool) : )

Jänesed on juba 51. Kuid sellest pole hullu midagi. Lihtsalt kuna meie esimene pilt oli valge kaarte mängiv jänes, kes on meile nii palju õnne ja edu toonud, siis tahtsime, et kui uued jänesed tulevad, oleks see kuidagi pidulik.

Siin ka jänkudega pildi areng.

Ahjaa, jänkud on Euroopa jänesed : ) Neid leidub ka meie metsades.

Lisa kommentaar

Me ootame last

31.03.2017

"... Oled sa vaadanud, 
oled sa näinud,
millised silmad on tal?

Silmad nii mõtlikud,
silmad nii ootel ..."

See ammu loetud Maimu Linnamägi luuletus kumiseb viimasel ajal sageli mu mõttes, sest räägib last ootavast emast.

See ootus on eriline ja hoopis teistmoodi kui kõik teised ootused. Ja me oleme Tarieliga väga õnnelikud, veel rohkem kokku kasvanud selle aja jooksul kui see üldse on võimalik. 

Meie tütar peaks sündima juuli alguses ja ta on kogu meie suguvõsas esimene suvelaps, kes tuleb koos maasikate, karikakarde ja pääsukestega. Nii minu kui Tarieli kõik sugulased ja ka enamus meie sõpru on sündinud sügisel, talvel või varakevadel. Nii et lõpuks ometi saame tähistada üht erilist sünnipäeva suvel!

Nüüd olen ma juba mõni number suurem, sest see pilt on tehtud veebruari alguses, umbes 5ndal kuul, praegu on mul juba 6 kuu.

Kommentaarid (2)

Kõrberebane

09.03.2017

Juba ammu tahtsin joonistada kõrberebase portreed ja siin ta nüüd ongi!

Kõrberebane on mu meelest nii lahe loom, eriti ägedad on muidugi tema hiiglaslikud kõrvad : ) Seega otsisingi vanasõna, mis räägiks kõrvadest või kuulmisest. Ja leidsingi, ingliskeelse väga tabava vanasõna - Judges should have two ears, both alike, mis eesti keelde ümberpanduna võiks kõlada - Kohtunikul peavad olema võrdselt kuulvad kõrvad.

Lisa kommentaar

Lendorav

21.02.2017

Turteltuvide järel joonistasin pildi lendoravast, nii et on olnud üks igati lennukas aasta algus : ) Nagu teada, on lendorava levik Eestis ja Euroopas üldse kahanemas ning ta on võetud kaitse alla. Tegemist on väga-väga armsa loomakesega ning loodame, et ta siiski jääb meie metsi enda olemasoluga rikastama. Lendorava valisime järgmiseks vanasõna-loomaks osalt ka seetõttu, et Lucky Laika fb-lehel inimestelt küsides, kes võiks olla järgmine loom, nimetas keegi just teda.

Vanasõnaks valisime seda kartlikku loomakest iseloomustama Tai rahvatarkuse - Who is timid in the woods boasts at home, millest meie tõlkes sai ka eestikeelne vanasõna - Arglik metsas, julge kodus.

Alguses olid mul pildi värvid kuidagi tuhmimad ja siis tundusid ka lendorava mustad, tulnukalaadsed, silmad liiga domineerivad. Seetõttu valisingi vesti värviks sooja ja erksa punase nagu näha ülemisel pildil.

Seinale tegin veidi männiokkatapeeti ...

... ja 20ndate aastate kootud-vesti-inspiratsiooni sain siit.

Lisa kommentaar
Eelmine » 1 2 3 4 5 6 Järgmine » Leitud: 224 tulemit | Kuvab 31-60 tulemit

Olivia Lipartia, info@offiart.com