Blogi

Eelmine » 2 3 4 5 6 7 8 Järgmine » Leitud: 222 tulemit | Kuvab 151-180 tulemit
Atom RSS

Blogi sünnipäev

30.01.2014

Täna saab 3 aastat päevast, mil avasin oma blogi. Ja selle aja jooksul on blogi pidamisest saanud minu elu lahutamatu osa. Ma ei postita tihti, kuid mulle meeldib seda teha. Hea on kirjutada oma elu olulistest hetkedest, töödest ja asjadest, mis liigutavad mu südant. Lemmikosa on fotode valimine ja loole lisamine. Ja muidugi meeldib mulle väga ka seda teiega, armsad lugejad, jagada!

Blogima innustas ja julgustas mind Tarieli. Kui ta mulle veebilehte tegi, küsis ta, et kas ma tahan ka blogi pidama hakata. Ja mina ütlesin esimese hooga, et kindlasti mitte, sest ma polnud kindel, kas tahan oma elu ja tegemisi netiavarustesse paisata. Kuid Tarieli arvas, et see võikski olla rohkem loominguline koht, kus näitan ja kirjutan oma töödest. "See meeldib inimestele," ütles ta. Olin siis esimesi samme tegev illustraator ja loomulikult tahtsin, et minu pildid jõuaksid inimesteni.

Nii ma siis vaikselt hakkasingi blogima ja oma joonistusi näitama koos väikese jutuga nende saamisloost jne. Kord ütles mulle üks mu blogi lugenud sõber, et sa, Olivia, peaksid ka iseennast oma blogis näitama. "See meeldib inimestele," ültes ta julgustavalt. Pidasin veidi aru ja võtsin ka tema nõu kuulda ; ) Nagu iga naine olen ka mina veidi edev ning nagu te vist juba aru saite, mõjub mulle eelpool mainitud lause ; )

Nüüdseks tean, et mul on oma väike armas lugejaskond ja see on nii tore. Aitäh teile, et elate mulle kaasa! 

P.S. Pildid on kevadised ja suvised, sest juba suur igatsus on mõlema järele.

Lisa kommentaar

Näitus Pärnu Haiglas

25.01.2014

Lucky Laika "Vanasõnade" näitus rändab mööda Eestit. Juba jaanuari alguses panime selle üles Pärnu Haiglas. Enne seda, novembris-detsembris, oli näitus Rakvere Teatris. Mul on väga hea meel, et näitus just haiglasse jõudis. Loodetavasti toob see seal rõõmu paljudele inimestele ja aitab nende argipäeva rõõmsamaks muuta. Tänud turundusspetsialist, Errit Kuldkepile, kes meid Pärnu Haiglasse kutsus ja seal kenasti vastu võttis.

Näitus jääb Pärnu Haigla kohvikus avatuks märtsi alguseni.

Lisa kommentaar

Imelist uut aastat!

05.01.2014

Aastavahetuse särava hetke veetsime taas Haapsalus sõprade juures. Toimus sünnipäeva- ja aastavahetuse pidu üheaegselt. Oli ilus, pidulik, lõbus ja tantsuline olemine. Raketid ja šampusekorgid lendasid taevasse otse mere ääres. Nii et pidi ette vaatama, et mitte vette sulpsatada ; ) Kuid nii mõnusalt sooja talve puhul poleks selleski vast väga hullu olnud. Sellest inspireeritult ennustasime Tarieliga, et järgmisel aastal on ilm veelgi soojem ja kogu pidu toimub rannas.

Seniks nautisime peomelu siiski toas. Rääkisime juttu, ...

... mängisime pilli, ...

... lugesime ennustusi uueks aastaks ...

... ja tantsisime.

Ja olime kaua üleval - nii nagu uue aasta ööl ikka olema peab.

Hommik tervitas meid kauni merevaatega. Tunne on, et tuleb taas rõõmus ja teguderohke ning ilu täis aasta! 

Lisa kommentaar

Hea aasta

30.12.2013

On olnud väga põnev ja hea see aasta, mis kannab numbrit 2013. Varem pole ma seda teinud, kuid sel korral mõtlesin kokku lugeda oma sellel aastal tehtud tööd. Teinekord on siis hea vaadata, mida ja millal tegin. Blogi on selle poolest väga tänuväärne, et siin on koos nii pildid kui tekst.

Niisiis minu sellel aastal tehtud tööd:

* 5 näitust. Lucky Laika näitus "Vanasõnad" oli üleval 4 erinevas kohas (Vene Draamateater, Tallinna Toomklubi, Iloni Imedemaa ja Rakvere Teater). Ja osalesin ka ühel ühisnäitus "Ristipidi lood"

* 4 lasteraamatu illustratsioonid

* 2 töövihiku illustratsioonid

* 13 pilti Lucky Laikale

* 2 pilti "Tähekesele"

Kahe lasteraamatu ja ühe õpiku illustreerimine on mul veel pooleli.

Kokku joonistasin selle aasta jooksul 122 pilti. Arvestan siia hulka ka väiksed, taustata pildid (näiteks üks tegelane või asi). Kuid üldiselt tunnen, et nii palju pole ma varem joonistanud. Eks näis, millised numbrid ma uuel aastal kokku löön ; ) Loodetavasti veel suuremad. Kuid kindlasti ei tee ma selle arvu tõstmiseks piltide kvaliteedis endale järeleandmisi.

Aitäh kõigile autoritele ja tellijatele, kellega koostöös need raamatud ja töövihikud ilmusid!

Lisa kommentaar

Suvi südames

26.12.2013

Üks mõnus postitus on juba pikka ega tegemist oodanud ja nüüd, pühade lõpus, on tore seda rahulikult teha. Nimelt toimus meil Tarieliga sellel suvel lahe fotosessioon. Meid pildistas andekas illustraator Elina Sildre. Pildistamise kohaks valisime Kase pargi, kus me tihti koeraga jalutame. See on ilus ja veidi metsik park. Kaskede all on sammaldunud kivirahnud ja suvel katab maad jänesekapsa vaip. Nii et igati sobilik paik kahe armunu pildistamiseks : ) Elina soov oligi teha romantilisi pilte mõnest paarist.

Võtsin kaasa kimbu raudrohtu, mis oli minu pruudikimbu lill ja millest ma nüüd igal suvel ikka väikse kimbu teen ; ) Neid lilli lisasin ka oma juuksekaunistusele.

Fotosessiooni teine osa toimus Kase pargi taga, ühe vana raudtee ääres. Ja sealse tööstusliku maastiku jaoks olid meil kaasas sportlikumad riided. Hüppeid sooritades (Elina suutis neid väga hästi tabada) oli naljakas see, et minu nägu oli alati naeratav ja lõdvestunud, kuid Tarielil vastupidi - pinges ; )

Tegime ka akrobaatilisi jõu- ja ilu numbreid!

Tarieli kogus energiat hapudest õuntest ; )

Siis veel veidi turnimist vana raudtee äärsetel postidel ...

... ja poseerimist telliskiviseina taustal ...

... ning suvepäike hakkaski loojuma. Oli ilus pildistamisõhtu. Veelkord suur aitäh, Elina!

Lisa kommentaar

Väike värviraamat

22.12.2013

Juba oktoobri alguses ilmus Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ja minu koostöös väike värviraamat "Nämma köögivili". See on järg nuputamisvihikule "Minu köögiviljaaed", mis valmis selle aasta kevadel. Värviraamatu lehekülgedel kohtuvad lapsed juba tuttavate tegelaste - Porgandipreili Pille, Peedipoiss Peetri ja Kapsatädi Kadriga. 

Kogu asja juures oli tore see, et värviraamat jõudis esmakordselt lasteni Saku Suurhallis toimunud "Laps ja Pere" messil. Projektijuht Martin Vilen tervitas messikülastajaid boksis, mille seinu katsid minu joonistatud pildid. Väga lahe oli näha oma joonistatud tegelasi minu enda suuruselt. See oli üks ilus, soe ja  värviküllane ning mis peamine, tervislikult toitumise boks. Lapsed said seal süüa värskeid ampse kapsast, kaalikast, porgandist, lillkapsast ja suvikõrvitsast, pikutada patjadel ja vaadata "Lotte" multikat ning muidugi värvida värviraamatu pilte : )

See boks tekitas tõesti värske köögivilja isu nagu ka pildilt näha : )

Värviraamatus leidub lisaks piltide värvimisele ka toredaid ülesandeid. Näiteks millised juuksed võiks joonistada Porgandipreili Pillele? ...

... või milline võiks olla su portree kujutledes, et sa oled kapsas ; ) ...

... või nuputada, milline toit valmib potis.

Piltide värvimise vahepeal sai jälle värsket kapsast krõmpsutada.

Lisa kommentaar

”Oh ilus hetk, oh viibi veel!”...

11.12.2013

... laenan mõttes Goethe sõnu. Teen seda ikka, kui näen mõnd ilusat või kordumatut asja. Tänasel päeval on selleks kuupäev 11.12.13. Ei saanud kuidagi jätta sellisel päeval postitust tegemata ; )

Foto: Elina Sildre

Lisa kommentaar

Minu sünnipäev

08.12.2013

Eile õhtul ja täna öösel kogunesid mu kõige-kõige kallimad sõbrad minu ümber ja moodustasid oma heade soovide, kallistuste ja naeratustega minu ümber suure sädeleva õnnetunde. Nad tõid mulle imelisi kingitusi, mis olid just need õiged! Küllap nad tunnevad mind nii hästi : ) 

Nad ütlesid toredaid tooste, laulsid "elagu" ja tõstsid mind 33 korda õhku. Ja see kõik liigutas mind nii, et silmad läksid mul ikka mitu korda märjaks ; ) Lisaks sellele sain palju häid soove sõpradelt ja sugulastelt telefoni-, meili- ja fb vahendusel, mis tegid terve selle kauni 8nda detsembri veelgi kaunimaks.

Aitäh teile kallid sõbrad! Just teiega veedetud aeg teeb mu elu nii eriliseks ja õnnelikuks!

Lisa kommentaar

"Lumivalgeke" ja teisi muinasjutte ...

01.12.2013

Juba väiksest peale olen armastanud muinasjutte. Mulle meeldisid nad kõik. H.C. Anderseni mõtlikud ja sageli kurva lõpuga muinaslood, mis maalisid mu silme ette traagilisusest kantud imeilusaid pilte. Vendade Grimmide jutud, mille puhul tundub, et olen neid teadnud nii kaua kui ennast mäletan. Justkui polekski neid lugusid mulle ette loetud, vaid oleksin need sündides endaga kaasa saanud. Lisaks muidugi terve hulk erinevate maade muinasjutte värvirõõmsast sarjast „Saja rahva lood“.

Elina Sildre tehtud fotolt võite juba aimata, milline on mulle kõige südamelähedasem muinasjutu-printsess : )

Mingil hetkel elus mõtlesin, et nüüd on muinasjuttude aeg läbi. Kuid see ei osutunud tõeks, sest muinasjutud tulid minuga igale poole kaasa ja pigem nende mõju suurenes. Ma tahtsin seda kuidagi väljendada, kuid ei leidnud veel sobivat stiili.

Esimese väikse ukse avas 2011. aasta kevadel Viive Noore kutse joonistada Vendade Grimmide näituse jaoks kaks pilti. Valisin „Kuldse linnu“ ja „Okasroosikese“. Tekkis mõte joonistada terviklik muinasjutu sari. Kuid veel polnud mul kindlat nägemust, milline võiks olla selle sarja piltide ühtne idee. 

Alles 2013. aasta kevadel tundsin, et olen valmis illustreerima oma ideaal-muinasjuttu „Lumivalgeke“. Töötasin selle pildi kallal väga kaua ning pingsalt. Vahel tundus mulle, et ma jään alla, et muinasjutt on minust palju tugevam ja võimsam. Kuid ühel ilusal päeval, kui asusin Lumivalgekese kleidile juba 100-ndat mustrit joonistama, proovisin graafilise joonemustri asemele hoopis üht enda tehtud fotot.

Ning korraga oli see kauaotsitud võti leitud ning uks muinasjutumaailma minu ees lahti. Lumivalgekese kaudu, kelle kleit räägib kogu loo hirmsast ja pimedast metsast. Metsast, kuhu õnnetu printsess põgeneb, kus loomad-linnud ning head päkapikud teda aitavad. Metsast, kus teda varitseb kuninganna saadetud surmauni ning kus lõpuks prints ta leiab ning ellu äratab.

Lumivalgekese järel on mulle armsad ka Okasroosike ja Tuhkatriinu. Just sellepärast alustasingi Lucky Laika „Must-valgete muinasjuttude“ sarja nende kolme kaunitariga. Must-valge koloriidi valisin seepärast, et jätta kõrvale kõik ebaoluline, ka värvide pillerkaar ning tuua vaataja silme ette kõige olulisem muinasjutus – peategelane ning tema saatus. Olen põiminud loo meeleolu või mõne tähtsa paiga tegelase rõivastesse ja vaid ühe erksa värviga, mis loost tulenevalt varieerub, toonud esile olulised detailid – õun, värten, kristallkingake jne.

Lumivalgeke

Okasroosike

Tuhkatriinu

Kuna talv ning eriti jõulud on aeg, mil muinasjutu ja reaalse elu vahelised piirid hägustuvad, siis toogu need lumena valged ja jäälillena hõbedased  pildid valgust ja sära meie põhjamaisesse pimedusse. Muinasjutulist talve teile kõigile!

Lisa kommentaar

"Tähekese" detsembrikuu kaanepilt

27.11.2013

Detsember on talvekuudest mu lemmik, sest selle kuu alguses on minu sünnipäev ja lõpus jõulud. Sel aastal on detsember veel ühe toreda asja võrra rikkam. Nimelt sain võimaluse joonistada kaanepildi "Tähekese" jõulukuu numbrile. Ilona Martsonile jäid silma meie Lucky Laika loomapildid ning magav karu sobis hästi jõulukuud iseloomustama. Joonistasin juurde kingipaki, silusin karu karva ja lisasin lumehelbed ning veidi muinasjutulist sära.

Taavi Liivo tegi "Tähekese" digiversiooni jaoks ka laheda animatsiooni sellest, kuidas karu magab : ) 

"Tähekese" app on saadaval ITunes.

Lisa kommentaar

Soolikarohu raamat

22.11.2013

Juba mõni nädal tagasi ilmus raamatupoodidesse Janne Järva ja minu koostöös valminud uus lasteraamat. See kollakas-roheliste kaantega raamat peaks tooma soojust ja päikest hämaratesse päevadesse. Janne jutustab seiklusliku loo, mille peategelasteks on lepatriinud ja ämblikud. Tegevus viib lugeja Eestist Argentiinasse ning räägib headusest, sõprusest ja armastusest. 

Janne pakkus, et selles raamatus võiks olla tunda esimese Eesti aja hõngu. Nii saidki tegelased endale tollaegsed rõivad ja soengud. Ka tegelaste nimed toetavad seda ideed. Saage tuttavaks lepatriinude preili Eva, ...

... onu Endeli (üks minu lemmiktegelasi), ...

... proua Virve, ...

... ja koolibri Jakoga (Tarieli lemmik). Tegelasi on muidugi veel : )

Et eristada Eestit ja Argentiinat, joonistasin raamatu värvilistele vahelehtedele vastavalt eesti- ja argentiinapäraseid mustreid.

Kasutasime nii üle kahe lehe jooksvaid ...

... kui ka valge ümbrusega raamitud pilte.

Kuna Janne kogus Hooandjas raamatu väljaandmiseks toetust, siis lasi ta kingituseks hooandjatele raamatu tegelastega postkaardid teha.

Raamatu kaantel lööb kohtlakk soolikarohu õied särama ...

 

... nagu need ka looduses säravad.

Lisa kommentaar

Kolm karu

13.11.2013

Eestlased muutuvad novembrikuu hämaruses ja jaheduses ikka natuke rohkem või vähem karude sarnaseks. Riided on paksemad, samm veidi töntsakam ja rohkem tahetakse olla soojas. Nii ka mina - järjest enam on isu juua teed mee, sidruni ja ingveriga ning õhtuti pugeda koos Tarieliga sooja pessa ning vaadata häid filme. Nagu näha järgnevatelt piltidelt, poevad karud ka Lucky Laika vanasõna-piltidele ; ) ning mul ei jää muud üle kui nad sinna jäädvustada ja lasta teistel loomadel veidi oodata.

Selle karutüdruku joonistasin juba ammu valminud karupoisile (vt allpool) sõbraks. Vanasõnaks on "Uni on magusam kui mesi". 

"Hommik on õhtust targem".

Mõtte joonistada panda-karu sain karunäituselt. Tegin temast merekaru ning vanasõnaks on tal "Tasa sõuad, kaugele jõuad".

Lisa kommentaar

Kaisukarude näitusel

03.11.2013

Ikka läheb nii hoogsas tempos, et olen oma blogiga mõni nädal ajast maas ; ) Kuid pole hullu, sest head asjad ei lähe meelest ja neist on ka hiljem tore kirjutada. Nimelt oktoobri keskel käisime Tarieliga näitusel Art Teddy Planet Saku Suurhallis. Tarielile meeldivad väga kaisukarud. Olen seda märganud laatadel, kui ta peatub mõne õmmeldud või heegeldatud karu ees ja ta silmad löövad kuidagi eriliselt särama. Seepärast tegin talle väikse üllatuse selle näituse piletite näol.

Oli väga lahe siseneda sellesse muinasjutumaailma. Kohal olid kunstnikud ja nukumeistrid, kes lahkesti oma kätetööd imetleda lasid. Ringi tatsas ka üks elus karu, kes meid oma kaissu haaras nagu kaisukarule kohane ; )

Kõige rohkem oli muidugi kaisukarusid, kuid leidus ka igasuguseid teisi loomi, nukke ja nukuriideid. Näituse külastajad olid põhiliselt täiskasvanud ja ega seal vist lastel väga mõnus polekski - kõik kohad on mänguasju täis, aga neid ei tohi puudutadagi ; )

Leidus absurdihõngulisi väljapanekuid nagu näiteks - daam patjadest kübaraga ...

... tiivuline elevant ...

... ja konna õhtueine ; )

Kuid ka täiesti "argiseid" - kleidikesed nukkudele ...

... ja rinnahoidjad nukuemadele ; )

Leidsin ka lapsepõlvest tuttava plastmassist kuusepuu koos mini-ehetega : )

Kõige rohkem tõmbasid pilku erinevaid meeleolusid või elukutseid esindavad karud: boheemlaslik karu, ...

... nukker panda, ...

.... karu kirjakandja ...

 

 ... ning sinisilme unistav karu. 

Lisa kommentaar

Teletornis ja Lennusadamas

26.10.2013

Vahepeal on nii palju tegemist olnud, et pole seda pikka ja toredat postitust teha jõudnud, mille ma nüüd kohe teen ; ) Nimelt käis meil septembri keskpaigas külas minu onu Varpo. Tegime talle koos Tarieliga linnaekskursiooni ja käisime ka Teletornis ja Lennusadama muuseumis. Lahe oli linna ja vaatamisväärsust justkui turisti pilguga vaadata. Plaanisime Tarieliga nagunii mõlemasse kohta minna, kuid onu tulek oli meile heaks motivatsiooniks.

Teletorn sai meile kuidagi eriti armsaks just selle sissepääsu seinapannoode kaudu. Nii hea oli näha 80-ndate alguse stiilseid mehi, kes olid justkui meie lapsepõlve albumilehekülgedelt maha astunud. Vaadake bakenbarde ja vuntse ; )

Ja siis saime end muidugi ka oma sünniaasta numbrite juures pildistada.

Seejärel tutvusime teletorni valmimist tutvustavate fotode ja filmilõikudega, kust leidsime ka meie sünniaja sümboleid.

 

Edasi viis meie tee ülilaheda kujundusega 3D kinosaali, mida kaunistasid Dolores Hoffmanni televisooni-teemalised vitraažid.

Onu Varpo ja mina - mõlemad topeltprillidega ; )

Ning siis sõitsime üles ...

... ja see vaade tekitas soovi lendu tõusta!

Järgmine sihtpunkt oli Lennusadama muuseum kalaparvedega põrandal, ...

... avara muuseumisaali, ...

... ja maalide sees näidatavate videotega.

Tarieli sattus sellest kõigest vaimustusse ; )

Allveelaev "Lembitu" sisemusse laskudes leidsime eest täiesti omaette maailma. Tõeline mehhanismide ja masinate sümfoonia. Masinaõli lõhnast ja veidi klaustrofoobilist tunnet tekitavale ruumist hoolimata oli meie kolmene setskond ühel nõul, et see on väga põnev maailm.

Nii et "Lembitu" vääris igati oma nime!

Peale selle voltisime veel paberlennukeid, pildistasime end meremehe mundrites ja vaatasime lühifilmi Eesti esimesest naislendur Elvy Kalepist, kes elas suurema osa oma elust Ameerika Ühendriikides. Ta oli mitmel alal andekas, kuid teda tõmbas kõige rohkem just lendamine. Tema elu oli tõeliselt kirju, ta reisis palju ja kogus naislendurina kuulsust. Euroopa ajakirjanikud nimetasid teda "lenduriks huulepulgaga". Alljärgnevad fotod ebay`st

 

Ameerikas olles pidas Elvy Kalep ka loenguid Eestist ja lennuasjandusest. Nähes, et lennundust on lastele vähe tutvustatud, kirjutas ja illustreeris Elvy oma esimese lasteraamatu "Air Babies". Selle toreda raamatu peategelasteks on õde ja vend Speedy ning Happy Wings (nii lahedad nimed ja karakterid need tiibadega lendurlapsed). Kui ma neid pilte nägin, siis meenus mulle kohe, et lapsepõlves olin neid pilte juba näinud, kuid ei mäleta kus. Igal juhul väga armas äratundmine : )

Foto Heldfond Book Gallery.

Elvy elu lõppes kahjuks kurvalt - ta suri üksi ja unustatult Ameerikas. Kuid ta lootis, et teda kunagi Eestimaal meenutatakse. Mida ma siinkohal just teha tahangi. Imetlen Elvy elujulgust ja andekust. On väga lahe, et ta oli lendav illustraator : )

Nii et meil Tarieli ja Varpoga olid väga harivad ja elamusterohked 2 päeva. 

Kommentaarid (10)

Minu esimene pilt "Tähekeses"

20.10.2013

Nagu ilmselt paljudel nõuka-aja lastel oli ka minu lapsepõlve lemmik-ajakiri "Täheke". Kõige enam meeldisid mulle seal Elle Tikerpäe pildid. Mõtlesin alati, et küll tal peavad olema head abimehed, kes talle lahedaid pildi-ideid annavad. Kuid hiljem mõistsin, et andekas naiskarikaturist mõtles need naljakad ja põnevad sündmused ikka ise välja. Nii lahe tunne on ühe oma iidoli kõrvale astuda ja lasta oma pilt sama ajakirja kaante vahele köita : )

Oktoobris tähistati Õpetajate päeva ja Ilona Martson valis minu illustreerima. 

Elle Tikerpäe kaanepildiga "Täheke".

Lisa kommentaar

Lucky Laika 2. sünnipäev

08.10.2013

Täna saab meie armas ja tubli firma, Lucky Laika, 2-aastaseks. Alustasime küll Be Lucky`na, kuid leidsime endale vahepeal sobivama ja eristuvama nime - Lucky Laika : ) Meie firmas töötab endiselt kaks inimest - Tarieli ja mina.

Vahepeal tähistasime ka nö jänku juubelit - suvel müüsime 50nda jänku-pildi. Kuna pilte müüme piiratud tiraažis (100 tk), siis kõik jänku-sõbrad kiirustage!

Originaalis hoiab jänes käes mängukaarte, kuid juubeli puhul joonistasin talle pihku muffini. Seda pilti me ei müü, vaid loosime välja erinevates sünnipäeva-mängudes (tiraaž - 33 tk.), mis kestavad terve oktoobrikuu. Infot mängude kohta saate Lucky Laika FB-lehel.

Lisa kommentaar

Täna on ...

02.10.2013

... kuldne päev. Päike paistab ja õhk on nii mõnusalt pehme. Tarieli kinkis mulle täna kollaseid krüsanteeme ja nüüd säravad need mu laual vaasis nagu veel lisapäikesed! Jalutasime Tarieli ja Haikuga - kellel on täna sünnipäev : ) - rannas ja nautisime ilma ning mereõhku.

Varsti-varsti on mul valmis saamas uue toreda lasteraamatu illustratsioonid. Autor Janne Järva kogub Hooandjas raamatu trükkimiseks raha, nii et natuke läheb veel aega. Ekraanil uue raamatu kangelane - onu Endel : )

Lisa kommentaar

Tere tulemast mikromaailma!

29.09.2013

Sai valmis uus lasteraamat "Jaaniussikesed, lähme!", autor Liina Ellik. Selle raamatu puhul kasutasin esmakordselt nii suures mahus taustadena fotopinda. Terve suve jooksul leidsin end jalutuskäikudel koeraga silmitsemas kriitilise pilguga erinevaid taimi, kivikesi ja rohuliblesid. Pildistasin päris palju erinevaid pisidetaile ja süvenesin järjest rohkem oma isiklikku Põhja-Tallinna mikromaailma ; )

Liina soov oli, et kõik leheküljed oleksid servast servani piltidega kaetud. Kuna pildipinda on raamatus palju, siis leidsin, et põnevat ja ülidetailset metsamaastikku, nii nagu ma seda ise ette kujutasin, joonistaksin väga kaua -  nii ma siis fotod appi võtsingi. Loomulikult lõikasin, töötlesin ja maalisin neid omavahel kokku. Stroomi rannaveest sai kiirevooluline metsajõgi, Kase pargi puudest sügav mets ja Kopli pargi tagumisest osast leidsin isegi väikse, kuid nagu hiljem selgus, väga viljaka metsmaasikapeenra : ) Saime Tarieliga sealt vähemalt 5 saaki. Isegi täna leidsime mõned punased maasikmarjad.

Ja kui vaadata seda peenart veidi kaugemalt ; )

Kujundaja Lii Lensment mõtles välja mõnusad pehmed teksti-pilved, mis selle metsamaastiku kohal hõljuvad. Ja kuna tegemist on ühe rännakuga, siis sai valitud veidi piklik formaat, mida mööda jaanimardikad läbi suveöise metsa sammuvad ja erinevaid linde-loomi kohtavad.

 

Raamatuloo taustaks lõi Liina ise ka muusika ning andis välja plaadi, kus ta ise oma muusika taustal lastele lugu ette loeb.

Lisa kommentaar

Sünnipäevamuster

23.09.2013

Täna lahendasin mustri joonistamise mõistatuse. Alustasin juba mõned nädalad tagasi sünnipäeva-teemalise mustri joonistamist, kuid vahepeal jäi asi soiku. Nüüd aga tegelesin sellega edasi, sest Lucky Laikal on varsti 2. sünnipäev tulemas ja siis on meil seda mustrit vaja. Nii see töö mul valmis saigi.

Väike fragment mustrist.

Ja paar värvilist näidet.

Lisa kommentaar

Haapsalu

08.09.2013

Haapsalu on üks mu lemmiklinnu Eestis. Juba väiksena Mikitamäel elades kui ma veel Haapsalus käinud ei olnud, igatsesin kord sinna sõita. Vanaemal oli seinavaip täis erinevaid emailmärke, mida nõuka-ajal paljud kogusid. Sellel vaibal oli üks ilus märk ka Haapsalust. See kujutas valges kleidis naist. Vanaema juttudest teadsin, et see on Valge Daam - vaim või kujutis, kes end augusti täiskuuöödel linnuseaknas ilmutab. See lugu ja linna nime kaunis kõla tekitasidki minus kummalise igatsuse ... Ja kui ma juba täiskasvanuna Haapsallu sattusin, siis veendusin, et see linn on igati igatsusi vääriv : ) Vaikne, veidi vanamoodne ja ammuse kuurortlinnana puhkusele meelitav.

Sel suvel tuuritasime Lucky Laikaga suuremates Eesti linnades ja proovisime õnne ka Valge Daami Aja laadal. Veetsime kolm päikselist päeva Haapsalus ning sellest kujunes meie jaoks täielik puhkus : ) Nautisime laadamelu, mis meid Karja tänaval ümbritses, sõime Müüriääre kohviku maitsvaid sööke ja uitasime Tarieliga vaheldumisi Haapsalu tänavatel.

Avastasin siiani minu jaoks peidus olnud Saue tänava. Ning sellel tänaval neli täiesti imelist maja. Nendest majadest õhkus midagi rootsipärast. Võibolla tuli see värvitoonidest - taevasinine, roostepunane ja mahe ooker. Võibolla nende arhitektuurist - väikseruudulised aknad ja punased kivikatused. Igatahes olid nad ühtaegu karged ja pehmed nagu põhjamaa suvi.

Sattusin sinna tänavale õhtusel tunnil ning päikese madalad kiired värvisid majad veelgi kaunimaks. Veetsin Saue tänaval jalutades tükk aega ning läksin järgmisel päeval seda ilu fotodele püüdma just samal tunnil. 

Sellel majal on südametest puupits.

Sellel aga imeilus uks ja armsad väiksed aknaruudud.

Selle punase maja uksel ripub raami sees pilt sinisest südamest : )

Jalutades Saue tänavalt tagasi laadale, leidsin veel ilusaid vaateid. Näiteks see on vaade viigile ...

... ja siin käisime me hiljem ujumas.

Ringi äärest leidsin sellise toreda uue sisustuspoe, ...

... mille aknalt leidsin oma Valge Daami.

Peale selle imetlesime ühe kohviku aknale seatud Haapsalu pitsiga patju, ...

... ning nautisime looduse loodud lillepitsi, ...

... olime õnnelikud ...

... ning sumedad õhtud veetsime vaadates täiskuud.

Kommentaarid (10)

Ühe lasteraamatu pildid ...

18.08.2013

... said täna valmis. Vaatasin veel kõik üle, silusin viimased konarused ja saatsin need meie heale küljendajale Lii Lentsmendile - kui tema need paika paneb, siis on raamat trükiks valmis. Autor Liina Ellik kogub Hooandjas trüki jaoks toetust, nii et raamatu ilmumiseni läheb veel veidi aega. 

Jäägu see pilt kohvitassist minu töölaual viimaseks mälestuseks ja hoiatuseks teistele, sest enam ma ühtegi tassi vms oma töölaua lähedale ei too (kuigi töö kõrvale kohvi juua on ju nii mõnus). Sest vahepeal juhtus mul jube äpardus. Üks vale käeliigutus ja sai tõeks minu õudusunenägu - mu digilaud ujus kohvi sees : (

Kuid õnneks-õnneks kuivas mu armas ja truu töökaaslane ööpäeva jooksul ära ning hakkas taas tööle : ) Kui ma siis taas joonistada sain, tundsin nagu oleksin ma oma tiivad tagasi saanud - nii kokku olen ma oma töövahendiga kasvanud.

Lisa kommentaar

Meie aeg

30.07.2013

Täna on meil Tarieliga 3. pulma- ja 8. koosolemise aastapäev. 30. juulil aastal 2005 kohtusime me Viljandi folgil, kuhu ma isegi väga minna ei tahtnud, kuid millegipärast siiski läksin. Ning seal ta oligi - minu kallis : )

Nüüd oleme koos olnud juba 8 aastat ning kuna see number külili asetatuna tähendab lõpmatust, siis on täna igati ajatu ja imeline hetk. Meie aeg on olnud ilus ja õnnelik ning seda iseloomustab väga hästi meie pulmade eel tehtud fotosessioon. Tahtsime, et need poleks lihtsalt ilupildid, vaid et need annaksid edasi meie olemust. Fotograafiks oli Heikki Leis.

Meile meeldib naerda. Pildistamise ajaks ei saanud me Haikut kaasa võtta, tema lisasime hiljem sellele pildile : )

Me saame teineteist pimesi usaldada.

Me oleme lahutamatud.

Meile meeldib koos aega veeta.

Meile meeldib teineteist üllatada.

Meil ei hakka kunagi igav.

Ja kui nii edasi läheb, siis jätkub ka meie muinasjutt ning me saame koos vanaks : )

Kommentaarid (2)

Duell

18.07.2013

Just sain valmis sarja Gustav & Auleid järjekordse pildi. See Lucky Laika sari oli vahepeal veidi unarusse jäänud, nii et uus pilt kulus marjaks ära. Varasemad pildid selles sarjas on "Hiir vihmas" ja "Karupere".  Igaks juhuks ja meeldetuletuseks - G&A sari on pühendatud meie esivanematele. Gustav oli minu vanavanaisa ja Auleid Tarieli vanaisa nimi. Me kumbki pole nende vahvate esiisadega kohtunud, kuid meis elavad nad ikka edasi.

See pilt härrastest koertest valmis mul jääkohvi ja Tarieli toodud põllulillide seltsis. Jääkohv sobis "Duelli" joonistamise kõrvale nii koloriidi kui ka oma jahutavate omaduste poolest ; )

Lisa kommentaar

Elu on nii ilus!

13.07.2013

Käes on suve kõige ilusam aeg ja mu süda laulab : )

"Nüüd õitsvad kodus valged ristiheinad,

tuul mängib lillelõhnaga ..."

Need Ernst Enno luuleread meenuvad mulle ikka kui hakkab õitsema valge ristikhein. Ja nende luuleridadega meenub mulle omakorda  mu armas vanaema, kes ikka mulle seda ja paljusid teisi Enno luuletusi luges. 

Minu kallid suveööst und nägemas.

Meie maja juures elutsev udusulis kajakapoeg. 

Lisa kommentaar

Idamaised iludused

02.07.2013

Vahepeal on nii palju põnevat ja toredat juhtunud, et nüüd hakkan seda kõik järjest kirja panema. Tuleb mitu postitust : ) 

Väga-väga hea uudis on see, et saime Hooandjas oma nagide projektile toetuse. Aitäh kõigile hooandjatele! Saadame kingitusi laiali ja nagid on juba valmimas. Ning sellega seoses käisime eelmisel nädalal Universaal Universumis kapinuppe ostmas. Oi, see oli nii lahe!!! Veetsime Tarieliga unustamatud tunnid poe laos, kuhu lahke müüja meid juhatas. Just oli saabunud suur kogus kapinuppe. Neidsamu, mida oma nagide puhul riputuskonksuna kasutame. Väike kapinuppude kogu oli mul juba enne kodus olemas, sest ma ei saa india poes muidu käia, kui pean ikka ühe nupu kaasa viima. Nii et võite ette kujutada, milline aardeavastaja tunne mind valdas nähes kastide ja pakkide viisi oma unistuste nuppe : )

Ootan juba kannatamatusega, millal saame hakata neid idamaiseid iludusi oma nagide külge kruvima : )

Ja siin minu erilised lemmikud - maguskollased, ...

... meelespeasiniste täppidega, ...

... ja öösiniste triipudega.

Lisa kommentaar

Kõik õitseb

22.06.2013

Varasuvi on nii ilus aeg. Taimede lehed on siis sametrohelist tooni. Praegu on need omandanud juba tumerohelise ja veidi väsinud tooni, kuid veel 2 nädalat tagasi olid nad mahlakasrohelised. Kuigi enamus nendest puudest ja põõsastest on oma õielehed juba tuulele loovutanud, õitsevad nad sama kaunilt edasi minu fotodel. Siin ongi valik õisi, mille ilu kinni püüdsin ja tallele panin, et ei peaks minema talvel lume alt maasikaid otsima ; ) 

Lisa kommentaar

Meie projekt Hooandjas

13.06.2013

Meie Lucky Laika nagide projekt Hooandjas edeneb kenasti (nagu näha ka allpool pildil). Meil on juba 56 toredat toetajat ja 72% kogusummast täis. Aitäh kõigile hooandjatele ja tervitus kõigile, kel see veel plaanis : ) Käisin Mari-Liis Männiku kutsel raadio Elmari stuudios sellest projektist rääkimas. 

 

Lisa kommentaar

Lucky Laika nagid

06.06.2013

Ja siin ongi meie teine uudis. Lisaks uuele nimele alustame ka uute toodetega - nendeks on vanasõnapiltidega nagid. Kui soovid enda koju ka sellist toredat nagi, siis anna Hooandjas meie projektile hoogu : ) 

P.S. Lisaks nagidele jagame toetajatele ka teisi lahedaid Lucky Laika tooteid.

Lisa kommentaar

Uued tuuled

31.05.2013

Maikuu on aastaringis minu lemmikkuu. Ja kuna täna on selle kuu viimane päev, siis selle tähistamiseks teen veel väikse postituse : ) Mais juhtub alati nii palju ilusat - õhk muutub soojaks, puud lähevad õide ja pääsukesed lendlevad taeva all. Veel hilisõhtuti on meie toad täis hõbedast roosakat valgust ja kui sajab vihma siis lõhnab õhk imeliselt. Eile õhtul istusime Tarieli ja Haikuga rõdul ja nautisime kõike seda.

Soe tuul tõi kaasa ka muudatusi Be Lucky tegevuses. Üks neist on see, et muutsime firma nime - Be Luckyst sai Lucky Laika : ) Tulemas on veel mitu põnevat asja, millest kirjutan juba edaspidi. Ühe kohalt kergitan natuke saladuskatet juba praegu, nimelt on valmimas Lucky Laika uus sari. Allpool olevad pildid olid mul väikseks abiks selle loomisel.

Lisa kommentaar

Nuputamisvihik köögiviljade kiituseks

27.05.2013

Juba mitu nädalat tagasi tuli trükist minu illustreeritud köögivilja-teemaline nuputamisvihik lastele. See on lõbus vihikuke, kus sees ristsõnu, retsepte ja muud huvitavat, mis seotud köögiviljadega. Lastega koos seiklevad vihikulehtedel kolm toredat tegelast: Porgandipreili Pille, Kapsatädi Kadri ja Peedipoiss Peeter. Selleks, et ilusad ja värvilised köögiviljad igal lehel lastele silma jääks, joonistasin: 7 porgandit, 2 punapeeti, 9 kapsast, 1 põõsa salatit, 1 peotäie spinatilehti, 4 tomatit, 5 kibuvitsamarja, 6 sibulat, 5 kõrvitsat, 11 hernekauna, 6 oakauna, 1 arbuusi, 2 õuna, 2 ploomi, 1 kirsimarja, 3 kurki, 1 pirni, 1 rabarberi, 1 brokoli ja 1 suvikõrvitsa : ) 

Kõike seda mahlakat ja värsket joonistades oli kogu aeg suur köögvilja isu. Nii et see joonistustöö mõjus mulle igati tervislikult. Ma loodan, et nii mõjub see vihik ka lastele : )

Lisa kommentaar
Eelmine » 2 3 4 5 6 7 8 Järgmine » Leitud: 222 tulemit | Kuvab 151-180 tulemit

Olivia Lipartia, info@offiart.com