Teater

Kassirabal (2006)

Etendus „Kassirabal“ toimus Jõgeva lähedal asuvates Kassinurme mägedes. Kohas, millega seoses räägitakse erinevaid muistendeid Kalevipojast. Etenduse nime ei ole muudetud. Oligi selline sõnamänguline kokkusattumus. Kindlasti aitas see koht ise etenduse loomisele kaasa ja vastupidi.

Lavakujunduseks lisasin sinna kahte orgu (tükki mängiti kahes kõrvuti paiknevas orus) vaid mõned märgilised esemed. Sest vabaõhuetenduses on loodusel endal nagunii suur osa. Ja teatris kehtib reegel – nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik.

Keskendusin kostüümidele, sest just näitlejate kehakatted pidid nad metsa foonilt esile tõstma ja aitama neil oma karaktereid edasi anda. Etenduse tähtsaimaks stseeniks, kus ühtlasi on laval ka kõik tegelased, on pulmastseen. Riietasin kõik naised valgesse. Et tuua esile pruudi tähtsusetus selle pulmas. Nimelt olid kõik naised mingil moel peigmehega seotud. Kõik nad tahtsid sel hetkel olla kõige tähtsamad. Pulm on ju naise elus üldse väga oluline sündmus. Seega said kõik võimaluse end veidi pruudina tunda.

Loomulikult oli selles etenduses veel palju teisi kostüüme ja muid detaile, kuid see stseen on jäänud minu jaoks kõige võimsamalt meelde.

1 2 Järgmine » Leitud: 14 tulemit | Kuvab 1-12 tulemit
1 2 Järgmine » Leitud: 14 tulemit | Kuvab 1-12 tulemit

Olivia Lipartia, info@offiart.com